Încă un meci spectaculos în Ştefan cel Mare. Dinamo - Sportul 5-3!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Dinamo s-a impus la două goluri diferenţă, 5-3, în faţa Sportului Studenţesc, după un meci spectaculos.

E deja o tradiţie ca meciurile dintre cele două echipe să  înregistreze o ploaie de goluri. "Cîinii" au deschis scorul prin Garat, care a reluat cu capul mingea centrată de Cătălin Munteanu.
N'Doye a dus scorul de 2-0, în minutul 19, transformînd o lovitură de la 11 metri obţinută de  Torje.
În minutul 49, scorul a devenit 3-0. Torje a înscris după un contraatac dinamovist. Mijlocaşul  a trecut de portarul ieşit în întîmpinarea sa şi a marcat.

"Studenţii" au redus din diferenţă prin Curelea. Ciupe a pasat  la Varga, acesta a trimis la Curelea, care a împins mingea în poartă, în minutul 53. Tibi Bălan a înscris şi el în minutul 56, după o pasă a lui Postolache.

Liviu Ganea a dus scorul la 4-2 în minutul 69, după o centrarea de pe partea dreaptă a lui Helder. Varga a marcat pentru 4-3 în minutul 71, cu un şut la colţul lung, după ce trecuse de Scarlatache.
Adrian Cristea a închis tabela, în minutul 89, marcînd un gol superb, cu un şut din interiorul careului, după o combinaţie între Torje şi C. Munteanu.

Urmăreşte AICI liveTEXT partida Dinamo - Sportul!