Fotbal   •   Liga 1   •   FLASH

Vezi ultimele noutăţi din Liga I!

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 24 august 2010

Îl acuză pe Robert Dumitru

Brăneşti. Vali Negru acuză maniera de arbitraj a lui Robert Dumitru: "Zicu l-a împins pe jucătorul nostru, iar arbitrul a vrut să fluiere, însă, cînd a văzut mingea în poartă, s-a răzgîndit. I-am zis că e fault în atac şi mi-a răspuns <Dar cînd aţi primit penalty cu Steaua şi n-a fost?>. Arbitrii să ştie că toţi jucăm pe bani şi Timişoara nu avea nevoie de cadouri".



Rapid - Bistriţa cel mai vizionat meci

Media. Cel mai urmărit meci al etapei a fost Rapid-Bistriţa (2-0), transmis vineri de Antena 1. Partida a înregistrat 4,7 rating şi 17,1 share, ceea ce înseamnă că s-au uitat aproximativ 534.578 telespectori. Pe DigiSport, Vaslui-Steaua a avut 2,8 rating şi 9,9 share (318.472 telespectatori), iar Tg. Mureş -Dinamo 1,4 rating şi 7 share (159.236 telespecatori).



Iaşiul şi Dinamo II revin în Liga a II-a

Iaşi. În Liga a II-a continuă haosul cu 5 zile înainte de startul sezonului! ACSMU Poli Iaşi, echipa formată în urma fuziunii dintre Tricolorul Breaza şi Navobi Iaşi, a luat locul lui FC Baia Mare în Liga a II-a, Seria B2. Şi formaţia Dinamo II a fost reprimită în eşalonul secund, urmînd să evolueze în Seria B1, în locul celor de la Poli Iaşi, excluşi din cauza problemelor financiare.





Timişoara. Fundaşul Marian Cisovsky a suferit o întindere la muşchii aductori în meciul cu Victoria Brăneşti şi va rata returul cu Manchester City, de joi, din play-off-ul Europa League.



Unirea. Ronny Levy este diplomat, după despărţirea de Urziceni: "Nu mai era stabilitate la club, de aceea am decis să plec. Toţi cei de la Urziceni au fost buni cu mine, inclusiv domnul Bucşaru. Am trăit momente frumoase la club, de aceea sînt dezamăgit de prezent".



UTA. Formaţia arădeană a fost programată în faza a IV-a a Cupei României, contra Gloriei Arad, deşi are un singur fotbalist legitimat, Constantin Bumbac, şi nu are conducere tehnică. UTA ar putea folosi jucători de la centrul de copii şi juniori.



Cupa României. Astăzi are loc faza a IV-a a Cupei României. Rezultatele le găsiţi pe ligab.ro.



Pandurii. "Conducerea clubului apreciază activitatea antrenorului Ionuţ Badea şi îl susţine în continuare pentru a forma o echipă de perspectivă şi care să aibă rezultate", a spus preşedintele CA, Marin Condescu.



U Cluj.
Deşi mai e vizat de Poli, Astra şi CFR Cluj, Florian Walter n-a renunţat la ideea de a-l instala preşedinte executiv pe MM Stoica. "Nu ştiu cînd va da un răspuns ofertei", a spus Walter, care a discutat duminică condiţiile unei eventuale colaborări.



Bistriţa. Atacantul Thaer Fayez Bawab a fost convocat la "naţionala" Iordaniei, care va participa în perioada 3-8 septembrie la Cupa Federaţiilor Asiei de Vest.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.