Cupa Romaniei

Steaua merge mai departe după o victorie la limită contra lui CFR Craiova

gaz steaua

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Steaua merge mai departe după victoria, 1-0, de la Craiova. Pentru roş-albaştri a marcat Bănel Nicoliţă în minutul 63, cu o lovitură de cap, din 6 metri.

min 90+4: Fluier final. Steaua merge mai departe.

min 90+2: Tărăruşanu reţine o centrare de pe stînga

min 85: Stancu şutează din lovitură liberă de la 25 de metri, mingea se duce peste poartă

min 81: Firoiu vede cartonaşul galben pentru o intrare dură la Szekely

min 81: Galamaz respinge o centrare a lui Surugiu

min 75: Intră Szekely şi iese Surdu

min 72: Latovlevici încearcă să degajeze un balon, dar Vigariu îl contrează şi îl pune în dificultate pe Tătăruşanu care scoate cu piciorul.

min 71: Şut puternic al lui Latovlevici de la 30 de metri, Neagoe respinge în corner

min 70: D. Oprea vede cartonaşul galben

min 68: Intră Latovlevici în locul lui Branda

min 67: Ocazie uriaşă a craiovenilor. Boroiban nu reuşeşte să îl învingă pe Tătăruşanu din interiorul careului

min 63: GOL STEAUA !! Nicoliţă marchează din careul de 6 metri, cu capul, după o recentrare a lui Surdu

min 62: Iese Onofraş şi intră Bogdan Stancu

min 57: Ocazie CFR Craiova. Vigariu şutează la colţul scurt din interiorul careului, Tătăruşanu reţine

min 56: Branda vede cartonaşul galben

min 55: Nicoliţă încearcă o "foarfecă", dar mingea se duce pe lîngă poartă

min 52: Tătăruşanu reţine o centrare de pe stînga

min 49: Nicoliţă încearcă un voleu din careu din centrarea lui Surdu, dar mingea se duce mult peste poartă

min 48: Surdu ratează din nou. Şutul său este tot pe mijlocul porţii, Neagoe respingînd

min 47: Surdu preia în careul advers, dar şutează pe mijlocul porţii

min 46: A început repriza a doua

min 46: Intră Vigariu în locul lui Nakamura

min 45: Se încheie prima repriză. Cele două echipe intră la cabine la egalitate, 0-0

min 41: Ocazie uriaşă a Stelei. Bilaşco prelungeşte pe spate pentru Surdu care din doar 3 metri trimite cu capul şi nu reuşeşte să marcheze, mingea lovindu-se de bară

min 38: Surdu primeşte o pasă printre, este singur cu Neagoe, dar şutul său se duce mult pe lîngă poartă

min 37: Bonfim centrează din prima în careu, dar Nicoliţă şi Bilaşco se încurcă reciproc

min 35: Bonfim pătrunde pe dreapta, centrează, dar Bilaşco nu poate relua spre poartă

min 33: Onofraş trimite defectuos dintr-o poziţie bună de a şuta la poartă

min 32: Apostol înceară o centrare, respinsă de fundaşii CFR-ului

min 26: Surdu luftează la o minge uşoară primită în careul advers

min 23: Steaua domină jocul, dar fără pericol pentru poarta craiovenilor

min 18: Bilaşco reia din 6 metri o centrare a lui Surdu, mingea este respinsă în corner de portarul Neagoe

min 11: Nicoliţă ratează o centrare uşoară

min 9: Surdu trimite un şut violent de la distanţă, puţin peste poartă

min 7: Ricardo Gomes încearcă un şut de la distanţă, mingea se duce peste poartă

min 5: M. Neagoe iese bine la o centrare şi reţine fără emoţii