Vezi aici fazele VIDEO din partida Sportul - Astra 0-1 (Fatai '45)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Astra s-a impus pe terenul formaţiei Sportul Studenţesc, scor 1-0, prin golul marcat de Fatai, în minutul 45. Aflate în zona fierbinte a clasamentului, ambele echipe aveau nevoie de victorie în meciul direct.

Vezi cele mai importante faze video ale meciului, care este transmis în direct pe GSP TV, de la ora 14:30.

min. 81 - Florin Maxim prinde un şut de senzaţie de la 25 de metri, în minutul 81, dar mingea loveşte bara transversală

min. 65 - Astra este aproape de a majora diferenţa, dar şutul lui Măţel de la 18 metri loveşte bara porţii lui Niculescu

min. 45 - Ploieştenii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize. Fatai a profitat de gafa lui Pătraşcu şi a marcat dintr-un unghi dificil

min. 25 - Dacian Varga a ratat cea mai mare ocazie a Sportului în minutul 25, şutul său de la 7 metri fiind respins de Grigore

Vă recomandăm să instalaţi ultima versiune Adobe Flash Player

min. 1 - Ploieştenii au şansa de a deschide scorul în debutul partidei, dar Fatai trage puţin pe lîngă poartă, din poaziţie favorabilă

min. 1 - "Studenţii" cer lovitură de la 11 metri chiar în minutul 1, dar arbitrul consideră regulamentar duelul dintre Nogo şi Tibi Bălan