Junior Moraes aduce 3 puncte Bistriţei în jocul cu Steaua! Mai au roş-albaştrii şanse la titlu?

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Steaua a pierdut la Bistriţa, 0-1, după încă o prestaţie modestă din partea elevilor lui Marius Lăcătuş.

Unicul gol al partidei a fost reuşită de Junior Moraes în minutul 5, din penalty.

UPDATE / 1-0 Gloria -
În minutul 5, Ciprian Petre a fost lansat pe partea stîngă de Junior Moraes, a pătruns în careu, unde a fost agăţat de Eder Bonfim, iar centralul Robert Dumitru a acordat lovitură de la 11 metri.

Vezi golul!

Brazilianul Junior Moraes a executat şi a deschis scorul pentru Gloria, păcălindu-l pe Tătăruşanu.

Click pentru liveTEXT!

Steaua: Tătăruşanu - Bonfim, Galamaz, Geraldo, Brandan - Ricardo, Marinescu - Nicoliţă, Stancu, Szekely - Bilaşco.

Rezerve: Lungu - Gardoş, Kapetanos, Latovlevici, Surdu, Apostol, Matei

Gloria: Albuţ - Achim, Szukala, Frăsinescu, Velcovici - Ciprian Petre, Mureşan, Mărginean, Keita - Bruno Moraes, Junior Moraes

Rezerve: Irimia - Năstase, Coroian, Nalaţi, Mandea, Predescu, Băjenaru