Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la U Cluj - Astra 1-0 (Boştină, penalty'44)

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 01 noiembrie 2010

În direct pe GSP TV, Universitatea Cluj a învins cu 1-0 în meciul cu Astra Ploieşti. Gazdele au deschis scorul prin Boştină, dintr-un penalty obţinut de Machado. Elevii lui Marian Pană au evoluat în 10 din minutul 70, cînd Machado a fost eliminat  după ce l-a lovit pe Oprsal.

Vă recomandăm să instalaţi ultima versiune Adobe Flash Player

VIDEO - Astra ratează ocazia de a egala în minutul 49, dar lovitura de cap a lui Paulinho trece pe lîngă poarta lui Huţan

VIDEO - Gazdele au deschis scorul în minutul 44, atunci cînd Boştină a transformat penalty-ul obţinut de Machado, care a fost faultat în careu de portarul Grigore

VIDEO - Ploieştenii ratează o ocazie uriaşă în minutul 27, atunci cînd mingea trimisă cu capul de Strătilă, din şase metri este respinsă de sub bară de Huţan

VIDEO - Jucătorii lui "U" au solicitat penalty în minutul 9, la o presupusă intervenţie cu mîna a lui Oprsal. Se impunea lovitură de la 11 metri?

CLICK AICI PENTRU A URMĂRI DESFĂŞURAREA liveTEXT A PARTIDEI!