Liga Campionilor

Final / CFR - Bayern 0-4

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

CFR rămîne cu doar trei puncte în grupa E a Ligii Campionilor, după ce a pierdut acasă cu Bayern, 0-4.

Golurile  au fost înscrise de Mario Gomez în minutele  12, 24 şi 71 şi de Muller, 90.

Scorul este mult mai dur pentru ardeleni decît a fost meciul propriu zis, clujenii avînd numeroase ocazii în repriza a doua, cînd, după pauză, puteau înscrie fără probleme din patru şanse importante.

Nemţii s-au impus însă fără să forţeze şi şi-au asigurat practic calificarea mai departe.

Basel a pierdut acasă cu Roma, 2-3.

min 90+1 Final de meci

0-4 min 90 - Muller trimite în poartă după ce clujenii nu au putut opri o acţiune de atac a nemţilor

min 86 - Traore şutează pe poartă, reţine Butt

min 84 - Muller şutează de la mare distanţă, Stăncioiu trimite în corner

min 83 - Culio şutează de la 10 metri, în braţele lui Butt

min 74 - Schimbare la CFR, iese Cadu, intră Tony

min 74 - Traore ia galben

min 73 - Schimbare la Bayern, iese Schweinsteiger, intră Muler

0-3 min 71 - Gomez realizează hat-trickul înscriind simplu, după ce a rămas singur cu Stănciou

min 67 - Rada reia cu capul, Hamit Altintop protejează şi Butt reţine în doi timpi

min 66 - Butt scoate în corner şutul lui De Zerbi, care era aproape să fie deviat de Panin

min 65 - De Zerbi şutează din lovitură liberă pe lîngă poartă

min 58 - Demichelis ia galben

min 50 - Piccolo trimite cu capul în bara din dreapta lui Butt

min 50 - Şutul lui Culio de la marginea careului e scos de Butt în corner

min 48 - Ocazie imensă pentru CFR! Edimar centrează pentru Traore care pasează la De Zerbi, dar italianul şutează în Van Buyten, aflat pe linia porţii

min 46 - Dublă schimbare la CFR. Ies Basos şi Dică, intră Edimar şi Hora

min 46 - S-a reluat meciul

min 45 Pauză în Gruia, 0-2

min 44 - Şutează Mario Gomez, reţine Stăncioiu

min 40 - Ottl şutează pe lîngă poartă

min 37 - De Zerbi execută cornerul, Rada loveşte mingea cu capul, dar se duce pe lîngă

mimn 36 - Costa şutează de la 25 de metri, mingea e deviată în corner

min 34 - Stăncioiu iese şi reţine din faţa lui Gomez, lansat excelent de Tymoshchuk

min 27 - Basos ia şi el un cartonaş galben

min 25 - Schweinsteiger ia galben

0-2 min 24 - Gomez înscrie al doilea gol pentru Bayern, cu capul, din 3 metri

min 19 - Stăncioiu iese şi reţine mingea trimisă periculos de Schweinsteiger

min 18 - Traore trimite excelent pentru Culio, însă mijlocaşul argentinian nu ajunge la minge, care este prinsă de But

min 16 - De Zerbi execută excelent o lovitură liberă la vinclu, scoate Butt

min 14 - Ottl ia galben pentru un fault la Culio

0-1 min 12 - Ottl şutează de la marginea careului, Stăncioiu respinge în faţă, iar Gomez reia în plasă din apropiere

min 6 - Kroos încearcă să prindă poarta cu un şut de la 17 metri, dar mingea se duce peste