Timişoara s-a impus în faţa liderului Oţelul Galaţi şi s-a apropiat la 1 punct de prima poziţie în clasament!

Articol de Gazeta Sporturilor   —  duminică, 21 noiembrie 2010

Poli Timişoara a învins pe teren propriu liderul Oţelul Galaţi, scor 2-0, şi s-a apropiat la un singur punct de prima poziţie. Bănăţenii au deschis scorul în minutul 75, prin Cisovsky, iar Nikolici a majorat diferenţa în minutul 78.

La scorul de 2-0 pentru gazde, antrenorul Oţelului, Dorinel Munteanu, l-a trimis la toate fazele fixe pe portarul Grahovac în careul lui Pantilimon. Goalkeeperul nu a putut ajuta echipa însă, iar liderul a trebuit să se recunoască învins după 90 de minute.

A fost penalty la Zicu? Invitaţii de la Recurs analizează faza. Timişorenii au cerut penalty în minutul 70 la un fault asupra lui Zicu, dar arbitrul Haţegan a considerat regulamentar contactul.

Vezi AICI desfăşurarea liveTEXT a partidei!

ECHIPELE DE START:

POLI TIMIŞOARA: Pantilimon - Helder, Cisovsky, Luchin, Sepsi - Alexa, Burcă, Tameş, Zicu - Axente, Goga