Vezi AICI cele mai importante fazeVIDEO de la Astra - Unirea Urziceni 1-0 (Mihalcea '90+1)

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 22 noiembrie 2010

Astra s-a impus la limită, scor 1-0, în faţa Unirii Urziceni, printr-un gol înscris în prelungiri de Adrian Mihalcea (90+1). Meciul a fost transmis în direct pe GSP TV şi liveTEXT GSP.RO.

VIDEO - În minutul 90+1, Mihalcea deschide scorul pentru Astra cu o lovitură de cap din patru metri.

VIDEO - În minutul 83, Miron scoate excelent două şuturi trimise de Matei şi Todoran.

VIDEO - În minutul 53, Astra cere penalty la Goge, care e lovit în umăr de mingea şutată de Goian

VIDEO - În minutul 51, Semedo trece elegant de Măţel şi şutează de la şapte metri, însă Miron respinge în corner.

VIDEO - În minutul 44, Takayuki şutează excelent din marginea careului de 16 metri, însă balonul trece pe lîngă vinclul porţii apărare de Cernea

VIDEO - În minutul 42, Stan şutează puternic de la 18 metri, însă mingea trece peste poarta lui Cernea

VIDEO - În minutul 32, Todoran şutează puternic de la 9 metri, însă mingea trece peste poarta lui Miron

VIDEO - În minutul 17, Mihalache şutează bine de la 30 de metri, la colţul scurt, însă Cernea este la post şi reţine

VIDEO - În minutul 13, Strătilă şutează de la 18 metri, însă mingea trece pe lîngă poarta lui Cernea

Urmăreşte AICI desfăşurarea liveTEXT a partidei!

ECHIPELE DE START:

ASTRA: Miron - Măţel, L. Goian, Oprsal, Ov. Mihalache - Strătilă, Ben Teekloh, Takayuki, Tigoianu - Fatai, Mihalcea