Sporturi   •   Handbal   •   ROMÂNIA - DANEMARCA 16-15

Cristina Neagu a explicat ce s-a întîmplat în noaptea dinaintea finalei mici, cu Danemarca

Handbal

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 20 decembrie 2010

Golgeterul campionatului european feminin, Cristina Neagu, a povestit la Contraatac, de la GSP TV cum s-au mobilizat jucătoarele între ele înaintea finalei mici, cu Danemarca.

 

"M-a impresionat că au fost români care ne-au aşteptat la aeroport, la ora 2 noaptea. Noi sîntem foarte bucuroase, însă ne-am bucurat şi pentru cei care ne-au susţinut.



Ieri am dovedit că avem şi noi caracter şi am reuşit să ne revenim după înfrîngerea cu Suedia. Pînă acum, nu reuşeam să ne revenim şi mereu ocupam locul patru. În noaptea dinaintea finalei mici ne-am întîlnit toate pe hol, mari discuţii nu au fost. Ne-am gîndit ce ar trebui să facem pentru meci şi ne-am mobilizat. Nu ştiu ce se aştepta lumea să ne spună psiholoaga.

Bănuiesc că aţi auzit şi la time-out ce mobilizare a fost. Chiar a fost meciul carierei noastre, dar sînt fete în echipă care nu mai au şansă la o medalie, iar pentru ele este o bucurie de două ori mai mare. Am fost un pic dezamăgită că nu am fost aleasă jucătoarea turneului, dar medalia este mult mai importantă", a spus Cristina Neagu.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.