Stranieri

VIDEO / Loţi Boloni a fost umilit la debut. 1-5 cu PSG!

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Aseară, Lens a fost spulberată pe Parc des Princes la primul meci oficial cu antrenorul român pe bancă.

Va fi foarte greu pentru Boloni! Trebuie să salveze o echipă terminată psihic! Aseară, la debutul lui Loţi, Lens a fost sufocată la Paris! Umilită pe teren, 1-5, şi eliminată din "32"-imile Cupei Franţei. Vezi aici rezumatul partidei dintre PSG şi Lens (video)

Noul antrenor Sang et Or a încercat să-şi motiveze jucătorii într-o săptămînă şi, în prima repriză, au fost curajoşi, au avut două mari ocazii şi s-au ţinut aproape de PSG, care a înscris o singură dată, în urma unei faze fixe.

După pauză însă, sistemul 4-2-3-1 al lui Boloni a fost torpilat de erorile apărătorilor, depăşiţi în cascadă de adversari. În numai 13 minute, parizienii au făcut 4-0, iar Loţi a rămas şi fără Yahia, eliminat. A punctat şi Lens din penalty, dar s-a încheiat 5-1!

Acum, Lens nu mai are decît campionatul. E pe locul 19 şi se chinuie să rămînă în Ligue 1. Dacă va retrograda, îi va pierde şi pe Boloni, şi pe preşedintele Martel, ultimul anunţînd că îşi va da demisia.