Echipa lui Daniel Niculae continuă sezonul dezastuos în Hexagon. Cu românul în teren încă din primul minut, formaţia lui Guy Lacombe a fost eliminată din Cupa Franţei de o echipă de amatori din al cincilea eşalon, Stade Olympique de Chambery.
La finalul primelor 90 de minute a fost 1-1. Scorul a fost deschis de Chambery, în minutul 4, cînd Dubard a reuşit să îl învingă pe Ruffier cu un şut din afara careului. Malonga Ntsayi a readus egalarea în minutul 20 pentru Monaco.
La penalty-uri, Niculae a fost primul care a executat, dar a tras în bară. Gosso şi Puygrenier au eşuat de asemenea de la punctul cu var pentru echipa din Principat. Deşi a ratat la loviturile de departajare, Niculae a fost felicitat la finalul meciului de tehnicianul Guy Lacombe, românul fiind la originea majorităţii acţiunilor echipei sale.
International • Stranieri • CHAMBERY - MONACO 1-1 (3-2 d.p.)
AS Monaco a fost eliminată din Cupa Franţei de o echipă de amatori din liga a cincea
Articol de Gazeta Sporturilor — duminică, 09 ianuarie 2011
{{text}}