Stranieri

Efectul Leonardo » Inter a cîştigat din nou, 2-1 cu Catania

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 09 ianuarie 2011

Esteban Cambiasso a marcat ambele goluri ale campioanei Italiei reuşind să întoarcă rezultatul, după ce Catania deschisese scorul, prin Alejandro Gomez. Toate cele trei goluri ale partidei au fost marcate între minutele 70-80.

Românul Cristi Chivu a fost titular la Inter, dar a fost schimbat în minutul 66 cu Goran Pandev. Căpitanul naţionalei României a primit nota 5.5 din partea ziarelor din Italia, cea mai mică din echipa campioanei.

Tot într-un meci din etapa a 19-a, echipa lui Radu Ştefan, Lazio, a pierdut pe teren propriu cu Lecce, scor 1-2. Fundaşul adus de la Dinamo în 2008 a fost integralist şi a fost notat cu 5.5 de publicaţiile din Peninsulă.

Bogdan Lobonţ a rămas în tribune la meciul Sampdoria - Roma, scor 2-1, fiind accidentat. De asemenea, Dorin Goian nu a fost inclus pe foia de joc la Palermo, în meciul încheiat la egalitate cu Cagliari, în deplasare. Fundaşul român este accidentat.