Stranieri

Sergiu Radu înscrie la debut, în Alemannia-Karlsruher 4-2!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 22 ianuarie 2011

Românii au început duelul din Zweite Bundesliga ca rezerve, în partida Alemannia Aachen-Karlsruher, ce s-a jucat azi la prînz.

Sergiu Radu a intrat pe teren la gazde în minutul 85, şi a înscris 4 minute mai tîrziu golul de 4-2, iar Andrei Cristea şi-a făcut debutul la Karlsruher în minutul 46. Interesante sînt numerele pe care şi le-au ales cei doi jucători români: Radu 45 iar Cristea 40.

Iată desfăşurarea scorului:
1-0, min 5, Stieber deschide scorul pentru Alemannia
1-1, min 19, Staffeldt egalează

2-1, min 22, Auer înscrie pentru Alemannia
3-1, min 26, Arslan majorează scorul pentru Alemannia
3-2, min 65, Krebs reduce din diferenţă
4-2, min 89, Sergiu Radu înscrie cu un şut din din prima din 6 metri, la doar 4 minute de la intrarea pe teren

ALEMANNIA: Hohs - Achenbach, Stehle, Feisthammel, Radjabali-Fardi - Demai, Junglas - Hoger, Arslan, Stieber - Auer
Rezerve: Casper, Cubukcu, Gueye, Korte, Lubasa, S. Radu, Unger

KARLSRUHER: Robles - Muller, M. Langkamp, S. Langkamp, Schafer - Zimmermann, Mutzel - Staffeldt, Rupp, Buckley - Dulleck
Rezerve: Akin, An. Cristea, Fink, Nicht, Omerbegovic, Schroder