Barcelona continuă marşul prin La Liga şi învinge cu 3-0 pe Racing Santander

Messi Iniesta

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 23 ianuarie 2011

Barcelona se distanţează la şapte puncte de Real Madrid după victoria, 3-0, contra celor de la Racing Santander, dar madrilenii au un meci în minus

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI

Pedro şi-a adus echipa în avantaj încă din minutul 2 după o fază creată în flancul stîng de Messi şi Villa. Tot în prima repriză, David Villa obţine un penalty, pe care îl transformă golgeterul argentinian, Lionel Messi. Cu această reuşită, a 107-a din campionat, deţinătorul Balonului de Aur a urcat pe poziţia a treia a marcatorilor all-time ai Barcelonei.

Liderul campionatul a închis tabela în minutul 56 prin golul lui Iniesta şi aşteaptă meciul de săptămîna viitoare, de pe terenului lui Hercules, singura echipă care a învins formaţia lui Guardiola în campionat, în acest an.