Fotbal   •   Liga 1   •   GAZ METAN MEDIAŞ

Eric s-a întors în România: "Sper să prind un transfer important la vară!"

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 31 ianuarie 2011

Brazilianul Eric de Oliveira s-a întors la Gaz Metan Mediaş după cîteva săptămîni de scandal, timp în care s-a pregătit în Ucraina, cu Karpati Lvov. Jucătorul s-a declarat fericit de revenirea în Liga 1 şi a spus că vrea să prindă un transfer într-un campionat puternic în vară.



"Aş prefera să nu mai comentez plecarea mea în Ucraina, sînt bucuros că mă întorc la Gaz Metan.  România e a doua mea casă. Am fost supărat săptămînile acestea, dar mi-a trecut. Tot ce am făcut a fost pentru mine şi pentru familia mea.



O să joc cel puţin pînă în vară la Mediaş şi o să dau totul pe teren. Poate o să prind un transfer şi mai bun. Sînt bucuros că o să mă întorc. Îmi place să joc la Mediaş, aici suporterii îmi sînt alături şi iubesc acest oraş. Întotdeauna m-am gindit ca o să joc la o echipă mare, şi sînt sigur că Mediaş mă va ajuta în carieră", a spus fotbalistul cariocas la sosirea în România, pentru DolceSport.



Golgeterul ardelenilor a discutat cu preşedintele Corin Cindrea preţ de două ore şi a fost convins că riscă o suspendare dacă va continua să le forţeze mîna medieşenilor să-l lase să plece la Karpatî Lvov. Brazilianul se va alătura astăzi lotului medieşean, în cantonamentul din Antalya.



29 de goluri a marcat Eric la Gaz Metan Mediaş, bifînd 81 de meciuri în trei sezoane şi jumătate

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.