Finanţatorul Universităţii Cluj, Florian Walter, spune că gruparea ardeleană nu a primit interdicţie la transferuri, precizînd că nu se află în litigiu cu vreun alt club.
"Ce interdicţie la transferuri să avem? Sînt prostii. Noi n-am primit nici o înştiinţare din partea FRF sau LPF şi nici pe site-urile oficiale nu apare ceva de genul. Am plătit sumele restante către FC Vaslui, pentru Bogdan Buhuş şi ne-am înţeles şi cu Robert Iacob.
Ideea e că avem dreptul să facem transferuri, de ce credeţi că am adus şase jucători?", a declarat Florian Walter pentru Mediafax.
Echipa clujeană i-a transferat în pauza competiţională pe portarul Marius Popa, fundaşii Octavian Abrudan, Elias Bazzi şi Steven Pele şi mijlocaşii Adrian Cristea şi Menassel Nasser.
{{text}}