Horror pentru Arsenal » A fost egalată după ce a condus cu 4-0!

Newcastle Arsenal

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Newcastle şi Arsenal au făcut un meci fabulos. Londonezii conduceau cu 4-0 în minutul 26, dar nu a fost suficient pentru trupa lui Wenger.
Vezi AICI rezumatul meciului Newcastle - Arsenal 4-4! (video)

Walcott, Djourou şi van Persie, de două ori, păreau că au adus încă trei puncte pentru Arsenal, dar jucătorii lui Newcastle au jucat pînă la sfîrşit ca şi cum n-ar fi ştiut cît e scorul. Eliminarea lui Diaby, de la Arsenal, din minutul 50, le-a redat aripile "coţofenelor", care au punctat prima oară în minutul 69, prin Barton, din penalty. Şase minute mai tîrziu Best a semnat a doua reuşită a gazdelor, pentru ca Barton să îşi ducă echipă la doar un gol distanţă de Arsenal. Era 3-4 şi mai erau 6 minute de joc. Tiote a adus punctul pentru Newcastle cu un şut din voleu de la 25 de metri la o fază fixă a gazdelor.

Newcastle - Arsenal 4-4 (0-4)
Au marcat: Barton (69-pen, 83-pen), Best (75), Tiote (88) / Walcott (1), Djourou (3), Van Persie (10, 26)