Stranieri

Adrian Mutu a revenit pe teren în meciul cu Parma, scor 1-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 06 februarie 2011

Adrian Mutu a revenit pe teren pentru Fiorentina, în meciul împotriva fostei sale formaţii, Parma. "Briliantul" a intrat în teren în minutul 78 şi a ratat două ocazii foarte bune pentru echipa sa. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Parma a deschis scorul în minutul 15, prin Amauri, care a şutat puternic din interiorul careului, sub bară. Egalarea a venit imediat după pauză, cînd Gaetano D'Agostino a transformat o lovitură de la 11 metri, obţinută de Camporese.

Adrian Mutu a fost reprimit vineri în lotul Fiorentinei. Preşedintele Andrea Della Valle a decis să-i acorde acestuia o ultimă şansă. Mai mult, clubul şi-a retras cererea trimisă Colegiului Arbitral prin care solicita o diminuare a salariului său.

După 24 de etape, Fiorentina e pe locul 11 în Serie A, cu 29 de puncte.