Cisse bătut de fanii lui Oly!

Djibril Cisse

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Olympiakos a învins cu 2-1 şi s-a distanţat la 10 puncte de Pao în fruntea clasamentului, cu 7 etape înainte de final, dar derbyul a fost plin de incidente.

La 1-1, Katsouranis (min. 82) a marcat pentru oaspeţi, însă golul a fost anulat aiurea: ofsaid inexistent. Apoi, în primul minut de prelungire, Djebbour a adus victoria roş-albilor, pentru ca ulterior Torosidis (Oly) să fie eliminat după ce a lovit un adversar cu capul în figură. Înnebuniţi de bucuria victoriei, fanii gazdelor au pătruns pe teren la final şi au agresat patru jucători ai verzilor, inclusiv Djibril Cisse (foto) şi portarul Tzorvas. Primul a avertizat: "De la vară nu mă veţi mai vedea în Grecia! E prea mare isteria aici". Iar PAO a depus un protest împotriva arbitrului: "Am fost furaţi!".