Oţelul mai şi pierde » Victorie în Liga 1, dar înfrîngere în amical

Dorinel Munteanu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 25 februarie 2011

Cu trei puncte în clasament cîştigate la «masa verde» din cauza neprogramării Pandurilor în etapa a 19-a, elevii lui Dorinel Munteanu au disputat azi un amical cu Dunărea Galaţi. Deşi Dorinel nu şi-a menajat jucătorii şi a folosit în mare primul «11» cu care va ataca returul campionatului, liderul Ligii 1 a pierdut surprinzător testul cu formaţia din eşalonul secund 1-2.

Jocul s-a desfărat în două reprize a cîte 50 de minute, iar golurile au fost marcate de Velescu (56) şi Chelaru (74), pentru Dunărea, şi de Laurenţiu Buş (63) pentru Oţelul.

Dorinel a mizat pe următoarea formulă: Grahovac - Rîpă, Perendija, Sg. Costin, Sălăgeanu - I. Neagu, Giurgiu - L. Iorga, G. Paraschiv, S. Ilie - Pena.

Vezi AICI şi desfăşurarea imaginară a partidei Pandurii-Oţelul, propusă de GSP.ro. Suprinzător sau nu, scorul final a fost 0-3. "Petricăăă, dă pă GSP"