Stranieri

Singurul român din Primera a fost trimis mai repede la cabine » Pulhac a primit două "galbene" în şapte minute

Cristi Pulhac

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 27 februarie 2011

Pulhac a fost eliminat în meciul din această seară după ce a primit două cartonaşe galbene în numai şapte minute. Hercules a jucat "acasă", pe stadionul Jose Rico Perez, şi a terminat la egalitate (0-0) partida cu Getafe.

Cristian Pulhac a fost avertizat de arbitru în minutele 83 şi 90, fiind trimis la cabine cu cîteva momente înaintea colegilor săi. Românul de 26 de ani a ajuns în Primera Division în luna august, fiind folosit de Esteban Vigo de trei ori în partidele oficiale. Fundaşul a fost împrumutat pentru un sezon, "cîinii" urmînd să primească 200.000 de euro de la spanioli.

Hercules Alicantes este pe locul 16 în Spania, după 25 de meciuri ibericii obţinînd 7 victorii, 5 egaluri şi 13 înfrîngeri.

Clasamentul la zi din prima ligă spaniolă, rezultate şi detalii despre partidele rămase de disputat puteţi găsiţi pe campionate.ro