Becali, de neclintit: "Dică şi Burdujan pleacă din vară! Ce mare lucru au făcut în seara asta?"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 05 aprilie 2011

Gigi Becali a vorbit după victoria cu 5-0 în faţa Unirii Urziceni şi a spus că Geraldo va rămîne la echipă şi din vară, dar Dică şi Burdujan nu l-au convins pe patronul din Ghencea

"Din vară fac o echipă care va cîştiga toate meciurile aşa în Ghencea, 2-0, 3-0, 4-0. Vom bate orice echipă aşa, veţi vedea.

Geraldo este profesionist, toţi antrenorii sînt mulţumiţi de el, face parte din planurile Stelei. Dică şi Burdujan nu mi-au schimbat părerea, o să plece din vară. El poate să îi bage dacă are nevoie de ei. Mai rău a făcut că l-a băgat pe Dică că mi-am dat seama că nu mai este bun pentru noi. O să îl iau în club pentru ce a făcut la această echipă", a spus Becali la GSP TV.

Dică a marcat din penalty în minutul 64, iar Lucian Burdujan a închis tabela în minutul 83 în victoria din această seară.

Citeşte aici cronica scrisă de Cristi Geambaşu: Victorie epaminondica!