Stranieri

Mazilu a înscris pentru Arsenal Kiev în victoria, 5-1, cu Metalurg

Ionuţ Mazilu

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 30 aprilie 2011

Fotbalistul Ionuţ Mazilu a înscris un gol în meciul cîştigat de echipa sa, Arsenal Kiev, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 5-1 (3-0), în faţa formaţiei Metalurg Doneţk, în etapa a 27-a a campionatului Ucrainei, informează site-ul oficial al clubului din Doneţk. Este a 6-a reuşită a atacantului român pentru formaţia ucraineană

VEZI REUŞITA LUI MAZILU!

Mazilu a înscris în minutul 20, celelalte goluri ale învingătorilor fiind marcate de Şaţkih (penalti) '13, Bogdanov '34, Arjanov '63 şi Samodin '83. Pentru Metalurg Doneţk a înscris Fernandes '89. La gazde, Ciprian Tănasă a evoluat până în minutul 56, iar la oaspeţi Florin Şoavă a fost integralist şi Mazilu a jucat 77 de minute.

În urma acestei partide, Arsenal Kiev ocupă locul şase, cu 34 de puncte, în timp ce Metalurg este doar pe poziţia a 10-a, cu 32 de puncte. Clasamentul este condus de Şahtior Doneţk, echipa antrenată de Mircea Lucescu şi la care evoluează şi Răzvan Raţ.