Fotbal   •   Liga 1   •   ASTRA - FC VASLUI 1-1

Porumboiu: "Mircea Sandu şi Vasile Avram mi-au zis după meci că Istvan Kovacs a arbitrat JALNIC şi TENDENŢIOS!"

Adrian Porumboiu

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 10 mai 2011

Finanţatorul formaţiei FC Vaslui, Adrian Porumboiu, a dezvăluit că, după meciul încheiat la egalitate de echipa sa cu Astra (1-1) şi arbitrat de Istvan Kovacs, preşedintele FRF Mircea Sandu şi preşedintele CCA, Vasile Avram, au admis că "centralul" a greşit decisiv.



"Avram nu poate spune mai mult şi-l înţeleg. Mircea Sandu şi Avram mi-au zis la telefon că maniera de arbitraj a lui Kovacs a fost jalnică, tendenţioasă. Aseară mi-au zis adevărul la cald, acum s-au sucit. Noi am fost scoşi din lupta pentru titlu



Dan Petrescu (vicepreşedintele CCA) se ocupă de 20 de ani numai de mizerii d-astea. E cazul să lase arbitrajul.  Mircea Sandu ştie foarte bine ce se întîmplă. Nu pot să merg mai departe cu supoziţiile, eu ştiu ce interese are Dan Petrescu, nu vreau să vorbesc acum. Vor fi dezvăluite în următoarea perioadă mai multe detalii. De ce nu am fost şi noi o dată avantajaţi? Mereu acelaşi celebru Deaconu. Am pierdut 4 puncte mai mult decît importante pe mîna aceluiaşi arbitru. Ei sînt tot timpul acoperiţi, apa trece pietrele rămîn", a spus Porumboiu la televiziunea sportro.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.