Stranieri

VIDEO / Scarlatache înscrie pentru Lankaran » A pierdut titlul dar mai poate lua Cupa!

Adrian Scarlatache este la primul gol pentru Khazar Lankaran

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 13 mai 2011

Fundaşul român a contribuit la victoria lui Khazar Lankaran cu FC Baku, 2-0. Adrian Scarlatache, 25 de ani, a deschis scoru în minutul 73, cu o lovitură de cap de la 12 metri, diferenţa fiind majorată 15 minute mai tîrziu de Opara.

VEZI AICI GOLUL LUI SCARLATACHE!

Echipa antrenată de Mircea Rednic, la care mai evoluează Arbănaş, Adrian Iordache, Frăsinescu, Muşat, Chiacu, Mureşan, Piţ, Doman şi Stelian Stancu, joacă în play-off-ul pentru titlu din prima ligă azeră, însă nu mai are şanse la campionat, fiind la 7 puncte de liderul Neftci Baku, cu un meci înainte de final.

Khazar Lankaran mai are totuşi ocazia de a cuceri un trofeu, Cupa Azerbaijanului, în finala de pe 24 mai cu Inter Baku.