Ce nebunie a fost la ultimul Oţelul - Poli! Timişoara a revenit de la 1-3. În prelungiri :)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 15 May 2011

Poli Timişoara are antecedente legate de meciurile salvate in-extremis. În 2009, chiar la un meci cu Oţelul, Luchin aducea un punct nesperat bănăţenilor. >>> VEZI REZUMATUL PARTIDEI!

Primul sezon al lui Dorinel Munteanu la Galaţi a fost marcat de un meci nebun cu Poli Timişoara, pe 8 noiembrie 2009. Atunci, pe teren propriu, Oţelul reuşea să conducă pe tabela de scor cu 3-1, dar pe final bănăţenii au egalat: 3-3!

Golurile au fost marcate de Axente, în minutele 24 şi 43, Ibeh '55, pentru gazde, respectiv Chiacu '51, Magera '82, Luchin '90, pentru oaspeţi.

TIMIŞOARA N-A MAI BĂTUT LA GALAŢI DE 5 ANI
Oaspeţii au un singur succes la malul Dunării, acel 2-0 de pe 19 noiembrie 2005, în timp ce roş-alb-albaştrii se pot mândri cu un 4-1 administrat formaţiei timişorene, pe 27 septembrie 2003.

Palmaresul direct al celor două tabere este următorul: 29 partide disputate, 10 victorii ale gălăţenilor, 13 în contul bănăţenilor şi alte 6 rezultate de egalitate.

Oţelul - Poli Timişoara se joacă azi, de la ora 20:00, în direct pe DigiSport. Partida este liveTEXT pe GSP.RO.