A şaptea ediţie a Cupei Liceelor la fotbal a debutat astăzi, la ora 10.00, pe terenurile Bazei Sportive Unirea din cartierul Mănăştur.
La competiţie participă 27 de licee clujene, care au fost repartizate în opt grupe, trei de cîte 4 formaţii şi alte cinci de cîte 3. Semifinalele şi finalele se vor disputa la Sala Sporturilor "Horia Demian", în zilele de 7 şi 8 iunie.
În ziua finalei, o echipă formată din profesorii de sport ai liceelor participante va da piept cu una alcătuită din foşti fotbalişti ai Universităţii şi actualul tehnician al "şepcilor roşii", Ionuţ Badea. "Sînt absolut impresionat de anvergura pe care o are această competiţie, nu mi-aş fi închipuit că un număr atît de mare de profesori de sport şi mai ales elevii şcolilor înscrise pot să participe cu atît entuziasm la o asemenea competiţie", a declarat Badea.
{{text}}