Cupa Romaniei

Logică "de fier" a lui Hagi: "Steaua a meritat victoria pentru că şi-a dorit-o mai mult"

Gheorghe Hagi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  joi, 26 mai 2011

Fostul tehnician al Stelei a lăudat prestaţia echipei din Ghencea în meciul de asaeră, din Cupă.

Hagi a declarat că Steaua a meritat să câştige finala Cupei României-Timişoreana, deoarece a jucat mult mai bine ca Dinamo şi şi-a dorit mai mult victoria.

"Steaua merita victoria, a jucat mult mai bine, şi-a dorit victoria mult mai mult, meciul chiar a fost finală de Cupă între două echipe importante, două echipe mari", a afirmat Hagi la finalul meciului.

Steaua a câştigat aseară Cupa României-Timişoreana pentru a 21-a oară în istoria sa, după ce a învins-o pe Dinamo, scor 2-1. Nicolae Dică a deschis scorul în minutul 24, însă gabi Torje a egalat înainte de pauză, în minutul 33. Bărboianu a marcat în proprie poartă la 5 minute după pauză şi a trimis Cupa în vitrina din Ghencea