Cosmin Olăroiu spune că deja îi lipseşte vestiarul din Ghencea, după ce şi-a anunţat plecarea de la Steaua la doar 3 săptămîni după ce a preluat echipa. Tehnicianul a lăsat să se înţeleagă că nu a semnat încă un contract cu o altă formaţie, dar spune că şi-a dat cuvîntul în altă parte şi că nu-şi poate încălca promisiunea. >> Narcis Răducan: "Meritul Cupei este al lui Olăroiu"
"Azi deja mi-a lipsit antrenamentul din Ghencea, deja mi-e dor de băieţi, dar mi-am dat cuvîntul în altă parte. Acolo, cuvîntul contează mai mult decît contractul. O să fiu cu sufletul alături de băieţi tot timpul.
Am avut o relaţie apropiată cu jucătorii, bazată pe respect şi disciplină. Ceea ce mintea umană poate crede şi concepe, poate fi realizat. Fotbaliştii au crezut în ei şi au reuşit să ia trofeul!", a spus Olăroiu la DigiSport, la Fanatik.
Vorbind despre finala Cupei cîştigată în faţa lui Dinamo, Oli a adăugat:
"Steaua a fost net superioară pentru că a avut jucători care au cîştigat mult la capitolul încredere. S-a văzut că jucătorii lui Dinamo sînt mai marcaţi de miza jocului. Singurul moment neplăcut din finală a fost reprezentat de prestaţia arbitrilor, trecînd peste spectacolul din tribune şi din teren.
Cu un asemenea meci însă poţi să atragi sponsori. ;) Eu ştiam dinaintea meciului cine a ales această brigadă, şi în nici un caz nu am fost noi. Vasile Avram a încercat să-şi propulseze fiul în topul arbitrilor din Liga 1, dar prestaţia brigăzii de ieri a fost ruşinoasă".
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
Show more
Loading ...
Failed to load data.
{{#showContent}} {{#content}}
{{/content}} {{/showContent}}
{{text}}