Formaţia pregătită de Antonio Conceicao şi-a programat un amical de gală, împotriva finalistei Europa League din acest an, SC Braga.
Echipa de sub Tîmpa se pregăteşte serios pentru sezonul viitor, în care vrea să prindă un loc de cupe europene. Tocmai de aceea, "stegarii" şi-au programat un turneu de pregătire în Portugalia, ţara care a dat trei dintre semifinalistele ultimei ediţii a Europa League.
În 20 iunie jucătorii antrenaţi de Antonio Conceicao se vor reuni, urmând ca în perioada 24 iunie - 16 iulie echipa să se deplaseze pentru un stagiu de pregătire în Portugalia, acolo unde ardelenii au deja perfectate următoarele partide amicale: 6 iulie, cu Vitoria Guimaraes, 9 iulie cu SC Beira Mar, 12 iulie cu Sporting Braga.
FC Braşov va mai avea programate alte două sau trei partide, însă adversarii nu au fost încă stabiliţi. La revenirea în ţară, echipa se va pregăti doar la Braşov.
Iată programul Braşovului:
20 iunie: reunirea lotului
20 -23 iunie: pregătire la Braşov
24 iunie -16 iulie: turneu de pregatire în Portugalia
17 iulie- 23 iulie: pregătire la Braşov
24 iulie: Liga I, editia 2011-2012, Etapa 1
Amicale perfectate:
6 iulie: FC Brasov – Vitoria Guimaraes
9 iulie: FC Brasov – SC Beira – Mar
12 iulie: FC Brasov – SC Braga
{{text}}