Stranieri

Cristian Ianu a marcat un gol în amicalul cu Lazio. FC Lucerna - Lazio a fost 1-5

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 20 iulie 2011

Atacantul Cristian Ianu a marcat unicul gol al echipei FC Lucerna în partida amicală pierdută, miercuri, la Auronzo di Cadore, scor 1-5 (1-2), în faţa formaţiei Lazio Roma, informează site-ul oficial al grupării elveţiene.

Ianu, care a jucat până în minutul 57, a înscris cu un minut înainte de pauză.  Golurile italienilor au fost marcate de Zarate '4, '28, D. Cisse '75, Klose '82 şi Mauri '90.

Fundaşul Ştefan Radu nu a jucat la Lazio Roma, internaţionalul român resimţind dureri la coapsa dreaptă.

Dacă elveţienii au început deja noul sezon şi s-au instalat pe primul loc după victoria cu 3-0 în faţa celor de la Xamax, SS Lazio se află încă în pregătiri.