Stranieri

VIDEO & FOTO » Stancu şi Chivu au jucat, dar nu s-au înfruntat în Galata - Inter 0-0

+30 Foto
Chivu şi-a făcut aseară bine treaba în defensivă (foto: fanatik.com.tr)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 25 iulie 2011

Fosta campioană a Europei, Internazionale Milano, a disputat cel de-al patrulea meci de verificare din această pauză competiţională contra formaţiei turce Galatasaray Istanbul. Partida s-a disputat pe stadionul "Rewirpower Stadion" din Bochum şi s-a încheiat la egalitate, scor 0-0.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI!

La Inter, Cristi Chivu a evoluat în centrul apărării pe parcursul primei reprize, fiind înlocuit cu Caldirola. Românul a avut cîteva intervenţii bune în faţa atacanţilor formaţiei "Cim Bom". În primele trei meciuri de pregătire, milanezii au cîştigat de trei ori: 6-1 cu Trentino Team, 6-1 cu Mezzocorona şi 4-1 cu Cremonese.

De cealaltă parte, Bogdan Stancu a evoluat în ultimul sfert de oră al partidei, avînd o situaţie bună de a marca, însă a ratat preluarea.

Meciul a fost oprit aproximativ opt minute din cauza fanilor turci, care au aprins torţe şi fumigene, căpitanul Galatei, Arda Turan, fiind cel care a calmat spiritele după ce a transmis un mesaj suporterilor.