Fotbal   •   Nationala   •   TRAGERE LA SORŢI

Sîmbătă e tragerea la sorţi pentru preliminariile CM 2014! România e în urna 4 şi va avea 3 adversari tari

România se află în a patra urnă valorică pentru preliminariile Mondialului din 2014

Articol de Gazeta Sporturilor   —  marţi, 26 iulie 2011

Tragerea la sorţi pentru preliminariile Campionatului Mondial din 2014 va avea loc sîmbătă, în Brazilia, iar România se va afla în urna a patra valorică după rezultatele slabe din ultimii ani.

Aflată pe locul patru în grupa D a preliminariilor pentru Euro 2012, România va fi reprezentată la eveniment de Adalbert Kassai, secretarul general al FRF, Eugen Neagoe, antrenorul secund al naţionalei şi Ovidiu Costeşin, directorul sportiv.



Naţionala noastră ocupă în acest moment locul 53 în clasamentul mondial, fiind depăşită de echipe ca Panama, Bulgaria, Burkina Faso, Israel, Belarus sau Honduras.



O grupă de foc pentru "tricolori" ar putea fi formată din Spania, Franţa, Cehia, Letonia şi Ţara Galilor, în timp ce varianta uşoară ne-ar pune faţă în faţă cu Grecia, Muntenegru, Ungaria, Feroe şi San Marino.



Ce grupă ţi se pare cea mai bună pentru "tricolori"?



IATĂ URNELE

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.