Liga Campionilor

Twente a şutat de trei ori pe poartă şi a marcat două goluri. Vezi statisticile!

Janko a marcat cele două goluri ale lui Twente în meciul cu Vaslui

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 26 iulie 2011

Vasluiului lui Viorel Hizo a debutat în această seară în Liga Campionilor într-o partidă extrem de grea, împotriva fostei campioane a Olandei din 2010, FC Twente.Moldovenii au pierdut cu 2-0, dar proporţiile scorului puteau fi chiar mai mari, după numeroasele ocazii ale olandezilor din repriza secundă

Prima repriză a fost una destul de disputată, dar cu puţine ocazii de poartă. Astfel, cele două formaţii au avut numai cîte un şut cadrat pe spaţiul porţii. Olandezii au fost însă prezenţi destul de des în faţa porţii lui Cerniauskas, ratînd cîteva şanse bune. În partea a doua însă, jocul s-a mai animat. Vasluienii au căzut din punct de vedere fizic şi i-au lăsat pe adversari să aibă iniţiativa