FOTO » Ceahlăul obţine un punct norocos în Regie după un gol ca la biliard

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 28 iulie 2011

Sportul Studenţesc n-a reuşit să obţină a doua victorie consecutivă după succesul de etapa trecută cu Chiajna (2-1), remizînd pe teren propriu în faţa Ceahlăului, scor 1-1.

Cele două echipe s-au anulat reciproc în prima parte a partidei, ambele ratînd cîte o ocazie importantă. Gafiţa putea aduce Ceahlăul în avantaj, dar reluarea sa cu capul din patru metri a trecut pe lîngă, în timp ce Curelea a reluat în bară din întoarcere. "Studenţii" au dat lovitura în actul secund, Curelea profitînd în minutul 63 de o neînţelegere în apărare. A venit însă şi minutul 75, cînd Dumitraş a şutat paralel cu poarta, dar mingea l-a lovit pe Gafiţa şi a ricoşat ca la biliard în poarta lui Ormenişan.

Vezi aici comentariul liveTEXT al partidei!