Manchester United a învins pe Manchester City în Supercupa Angliei! Au revenit de la 2-0

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 07 august 2011

Manchester United a cîştigat Supercupa Angliei după un meci spectaculos împotriva celor de la City. Elevii lui Ferguson au revenit de la 2-0 şi au cîştigat cu 3-2 în ultimul minut al prelungirilor

Vezi AICI rezumatul partidei în care "diavolii" de la United au revenit incredibil pe tabelă şi au cîştigat trofeul!

Manchester City - Manchester United

1-0 min 38 - GOL CITY! David Silva centrează perfect din lovitură liberă pentru lovitura de cap superbă a lui Lescott
2-0 min 45+1 - GOL CITY! Dzeko înscrie cu un şut excelent, lîngă bară, în ciuda plonjonului lui De Gea
2-1 min 52 - GOL UNITED! Smalling înscrie din 6 metri
2-2 min 58 GOL UNITED! Nani egalează cu un supergol, după o combinaţie de excepţie cu Rooney!
2-3 min 90+4 - GOL UNITED Plecat singur spre poarta lui City, de la 40 de metri, Nani l-a driblat pe Hart şi a înscris

Echipe:
City: Joe Hart - Micah Richards, Vincent Kompany, Joleon Lescott, Aleksandar Kolarov; Yaya Toure, Nigel De Jong, James Milner; Mario Balotelli, Edin Dzeko, David Silva
Rezerve: Taylor, Wright-Phillips, Adam Johnson, Savic, Aguero, Barry, Clichy

United: David De Gea - Chris Smalling, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Nani, Michael Carrick, Anderson, Ashley Young; Wayne Rooney, Danny Welbeck
Rezerve: Lindegaard, Jones, Berbatov, Park, Rafael Da Silva, Evans, Cleverley