Pustai: "Îi aşteptăm înapoi la echipă pe Eric şi pe Bud"

Cristian Pustai

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 12 august 2011

Antrenorul Gazului Metan, Cristi Pustai, a vorbit despre succesul echipei sale în faţa CFR-ului, scor 2-0.

"Ştiam că va fi un meci foarte greu, clujenii au 3 jucători fantastici la mijloc, de aceea am jucat şi noi cu Nicandro, Todea şi Hoban, ca să îi contracarăm. Sîntem un grup sudat, cei care intră pe teren pot face faţă.

De astăzi ne gîndim la meciul cu Austria Viena. Această victorie este foarte importantă, eram pe ultimul loc. Lupta pe două fronturi aduce şi victime colaterale, apar accidentările.

Îl aşteptăm pe Eric înapoi, îl aşteptăm şi pe Bud. Am vorbit cu Eric duminică, din cîte am înţeles va sosi în ţară luni şi vom vedea ce va fi", a spus Pustai la GSP TV.

Gaz Metan a învins cu 2-0 pe CFR la Cluj, goluri Ciprian Petre, în minutul 39, şi Zarko Markovici, în minutul 53. VEZI MAI JOS REUŞITELE!