Stranieri

Chivu s-a accidentat şi a părăsit terenul după doar 11 minute în victoria 7-6 cu Juventus

Chivu a suferit o contuzie la meciul cîştigat în faţa lui Juventus, scor 7-6 după penalty-uri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 19 august 2011

Fundaşul român Cristian Chivu s-a accidentat la meciul cîştigat de echipa sa, Inter Milano, scor 7-6 la loviturile de departajare, în faţa lui Juventus Torino, în cadrul tringhiularului de la Milano, la care a mai participat şi AC Milan.

Apărătorul de 30 de ani a părăsit terenul după doar 11 minute, însă antrenorul Gian Piero Gasperini spune că jucătorul nu are nimic grav, fiind vorba doar de o contuzie.

Vezi aici VIDEO de la meciul Juventus-Inter , 1-1, 5-6 după executarea penalty-urilor.

Inter Milano a cîştigat Trofeul Tim, învingîndu-le pe AC Milan, scor 1-0, prin golul lui Diego Milito ('28) şi pe Juventus Torino, scro 76 după loviturile de departajare

Pe locul doi s-a clasat Juventus, care a învins-o pe AC Milan, scor 2-1, cu golurile lui Vidal ('21) şi Matri (45+2). Pentru Milan a înscris Cassano ('13).