Pelici: "Am fi meritat victoria, dar Mingote a fost fantastic în poarta Pandurilor"

Alexandru Pelici

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 27 august 2011

Antrenorul Voinţei SIbiu, Alexandru Pelici, a comentat rezultatul de egalitate obţinut de echipa sa în faţa Pandurilor, scor 0-0.

"După aspectul jocului pînă la pauză era bun un egal. Dar după repriza a doua, cred că am fi meritat victoria, am avut multe ocazii. Mingote a fost fantastic, a scos unele goluri ca şi făcute. Am luat un punct, îmi place să privesc jumătatea plină a paharului.

Orice punct cîştigat e important, avem acum două săptămîni la dispoziţie să pregătim următorul joc. Se poate vorbi şi de ghinion în ultimele jocuri, am ratat şi un penalty. Orice joc pe care îl jucăm este o şansă penrtu noi de a juca cu cei mai buni, vrem să ne ridicăm la nivelul adversarilor noştri", a spus Alexandru Pelici la DigiSport 1.