Dorinel: "Avem şanse cu oricine în afară de Barca" » Manchester i-a dat doar 8 lui Arsenal :)

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 28 August 2011

Dorinel Munteanu, antrenorul Oţelului Galaţi, şi-a dorit enorm ca echipa sa să o evite la tragerea la sorţi a grupelor Ligii Campionilor pe Barcelona, dar nu s-a gîndit la Manchester United, echipă care a umilit-o astăzi pe Arsenal cu 8-2!

Vezi aici toate golurile din Manchester - Arsenal 8-2!

"Cu excepţia unei eventuale «duble» cu Barcelona, pe care nu ştiu cine şi cum poate s-o bată, cred că avem şanse cu oricine! Chiar nu ne temem de nimeni", spunea Dorinel Munteanu înaintea tragerii la sorţi. Acesta nu a luat însă în calcul finalista ediţiei trecute, Manchester United.

"Diavolii roşii" au defilat astăzi în campionat cu rivalii de la Arsenal Londra, învingînd pe Old Trafford cu scorul incredibil de 8-2. Welbeck a deschis scorul în minutul 23, Young şi Rooney majorînd diferenţa la 3-0. Walcott a redus din handicap în prelungirile primei reprize şi lucrurile păreau să intre în normal. Nebunia a început însă în actul secund, cînd United a mai marcat de alte 5 ori, Rooney reuşind hattrick-ul. Pentru oaspeţi a mai marcat Van Persie.