Narcis Răducanu atenţionează înaintea meciului de la Mediaş: "Numai uşor nu va fi..."

Leandro Tatu în meciul cu Astra Ploiești, scor 0-2

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 07 septembrie 2011

Prezent la meciul amical pe care Steaua l-a disputat în această seară, cu CS Buftea (3-0), managerul sportiv al Stelei a prefaţat partida de sîmbătă cu Gaz Metan Mediaş, din etapa a şasea a Ligii 1.

Narcis Răducanu a avertizat că Gaz Metan poate produce surprize, mai ales după prestaţiile medieşenilor în Europea League, unde au avut un parcurs foarte apreciat.

"Este un meci greu, împotriva unei echipe de cupe europene. Acum, dacă au terminat socotelile pe partea asta, îşi concentrează energiile pe campionat. Sper să continuăm forma bună în care ne aflăm şi să luăm cele trei puncte de la Mediaş", a spus Narcis Răducanu la finalul meciului cu Buftea.

Steaua a învins cu 3-0 într-un amical echipa de liga a 3-a. Partida s-a desfăşurat în două reprize a cîte 35 de minute. Fraţii Costea au fost marcatorii roş-albaştrilor. Florin Costea a reuşit a doua "dublă" pentru Steaua, iar Mihai Costea a marcat un gol.