Răzvan Lucescu a spionat victoria lui Hapoel Tel-Aviv. Vezi toate rezultatele

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 11 septembrie 2011

Adversarele echipelor româneşti în Europa au meciuri importante week-endul acesta, capul de afiş fiind partida dintre campioana Italiei, AC Milan, şi echipa cu care se va înfrunta FC Vaslui în grupele Europa League, Lazio Roma, încheiată 2-2. Adversara Stelei din primul meci al grupelor Europa League nu a lăsat o impresie foarte bună după înfrîngerea din faţa lui Wolfsburg, cu 2-1. Iată toate duelurile!

Răzvan Lucescu nu a stat cu mîinile în sîn şi a fost în Israel pentru a vedea partida adversarei Rapidului din grupele Europa League, Hapoel Tel-Aviv, care a învins cu 1-0 Beitar Ierusalim, prin golul dat de Tamuz în minutul 78.

Adversarele Stelei:

Wolfsburg - Schalke 04 2-1 Mandzukic 33, 82 / Raul 13 (Ciprian Marica a intrat pe teren în minutul 56)
Ashdod - Maccabi Haifa 1-0 Revivo 82
AEK Larnaca - Olympiakos Nicosia 1-1 Linssen 2 / Mirosavljevic 38

*Steaua a pierdut sîmbătă , la Mediaş, cu Gaz Metan scor 0-3

Adversarele Rapidului

VVV Venlo - PSV Eindhoven 3-3 Regt 47. Nkume 52, Yoshida 53 / Toivonen 10, Mertens 34, Bouma 75
Hapoel Tel Aviv - Beitar Ierusalim 1-0 Tamuz 78 / -
Legia Varşovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 Vrdoljak 47 / Gorkiewicz 24, Patejuk 45

*Rapid a remizat sîmbătă în Regie cu FC Braşov, scor 1-1

Adversarele Vasluiului:

Paços de Ferreira - Sporting Lisabona 2-3 Michel 5, 55 / Izmailov 77, Elias 79, Van Wolfswinkel 85
AC Milan - Lazio Roma, 2-2 Ibrahimovic 30, Cassano 33 / Klose 12, Cisse 22 (La oaspeţi, Ştefan Radu a absentat, accidentat) VEZI AICI REZUMATUL!
Luzern - FC Zurich 3-1 Winter 63, Ferreira 65, Siegrist 90 / Nikci 82

*Vaslui a învins duminică pe Dinamo cu 3-1

Adversarele Oţelului:

Bolton Wanderers - Manchester United 0-4 Hernandez 5, 58, Rooney 20, 25, 68 VEZI AICI REZUMATUL!
Benfica Lisabona - Vitória Guimarães 2-1 Cardozo 33 pen., 45. / Silva 62 VEZI AICI REZUMATUL!
Servette - FC Basel 0-4 Frei 33, 60, Streller 69, Xhaka 86

*Oţelul a pierdut vineri acasă cu CFR, scor 0-4