Dacă meciurile s-ar încheia după 45 de minute, Steaua ar fi lider în Liga 1 :D

Steliştii bucurîndu-se după golul de 1-0 marcat în poarta lui FCM Tîrgu-Mureş

Articol de Liviu Manolache  —  sâmbătă, 10 septembrie 2011

Steaua este lider într-un clasament al punctelor cîştigate după prima repriză în primele 5 etape ale campionatului.

Statistica arată că Steaua începe mai bine meciurile, reuşind să puncteze des în prima repriză. "Roş-albaştrii" au condus la pauză cu 1-0 în patru din cele cinci întîlniri din acest debut de sezon (cu Voinţa Sibiu, CS Mioveni, Universitatea Cluj şi FCM Tîrgu-Mureş), fiind în schimb conduşi cu 0-1 în partida de la Ploieşti jucată contra Astrei, scor final 1-2.

Pe locurile 2 şi 3 în acest clasament se află Dinamo şi CFR Cluj.

Gaz Metan Mediaş - Steaua se va juca în această seară, cu începere de la ora 21:30, în direct pe DigiSport 1 şi liveTEXT pe GSP.RO.

ECHIPE PROBABILE:
Gaz Metan: Pleşca - R. Zaharia, Fl. Lazăr, Markovici, Buzean - Hoban, Cr. Todea, Bawab, Breeveld, C. Petre - Cr. Bud
Rezerve: Vîtcă, Trtovac, Ciucă, Frăsinescu, Bozeşan, Liţu, D. Roman
Steaua: Tătăruşanu - Martinovici, Iliev, Geraldo, Latovlevici - Rusescu, Bourceanu, Brandan, Cr. Tănase - Tatu, M. Costea
Rezerve: Stanca, Gardoş, Fl. Costea, Galamaz, Bicfalvi, Năstăsie, Nikolici