Martinovici, din nou în dizgraţia lui Becali » "Pe fraierul ăla nu îl veţi mai vedea în echipă!" :X

Novak Martinovici

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 11 septembrie 2011

Fundaşul dreapta al Stelei, Novak Martinovici, a intrat din nou pe lista neagră a patronului Gigi Becali după prestaţia din partida cu Gaz Metan Mediaş, scor 0-3.

Martinovici a produs penalty-ul din care ardelenii au deschis scorul aseară în minutul 14, prin iordanianul Bawab. Sîrbul l-a tras de tricou în careu pe Iasmin Trtovaci la o lovitură liberă executată de Ciprian Petre şi a fost schimbat în minutul 74 cu nigerianul Ifeanyi Emeghara.

Conform Gazetei Sporturilor, Martinovici a fost cel mai slab om de pe teren, primind nota 3 pentru prestaţia sa.

Apărătorul în vîrstă de 26 de ani a fost votat de fanii Stelei în acestă iarnă ca fiind principalul favorit pentru preluarea banderolei de căpitan al Stelei, însă Gigi Becali nu a vrut să audă de aşa ceva.

"Tănase e căpitan şi gata! Nu mai avem ce vorbi despre asta! Martinovici? Voiam să-l dau afară, dar a făcut 4-5 meciuri bune şi m-a convins să-mi schimb planul", spunea Gigi Becali astă-iarnă despre fundaşul care a marcat ultimul gol al Stelei în campionat, la 2-0 cu FCM Tîrgu-Mureş, etapa trecută.