Stranieri

Keşeru s-a rupt după ce a dat gol!

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 11 septembrie 2011

Fotbalistul echipei Angers, Claudiu Keşeru, a suferit o fractură de metacarpian la meciul de vineri cu AS Monaco, scor 3-1, şi va fi operat, dar ar urma să fie apt de joc pentru partida din etapa următoare a ligii secunde franceze, informează ouest-france.fr.

Keşeru şi-a fracturat al patrulea metacarpian de la mâna stângă.

Claudiu Keşeru a înscris un gol în meciul câştigat de Angers cu 3-1 (2-0), în faţa formaţiei AS Monaco, fosta echipă a lui Daniel Niculae. Keşeru a marcat în minutul 65 şi a rămas în teren până în minutul 69, când a fost schimbat cu Dore. Celelalte două goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Charbonnier '16, '34. Pentru AS Monaco a marcat Vahirua '68, din penalti. Jucătorul în vîrstă de 24 de ani a înscris al doilea gol în acest sezon, după reuşita din meciul cu Boulogne (3-3).

"Ne-am creat multe ocazii la acest meci, ca şi în partidele precedente, însă de această dată le-am concretizat. În plus, am făcut-o rapid şi bine", a declarat Keşeru despre partida din etapa a VI-a a eşalonului secund din Franţa pentru Mediafax.

Angers are programat următorul meci, vineri, 16 septembrie, pe teren propriu, în compania formaţiei Amiens.