Pandurii sînt înaintea Stelei pe un loc de Europa League după 5-1 cu Mioveni!

Lemnaru a semnat "dubla" cu Mioveni

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 12 septembrie 2011

Pandurii Tg.Jiu a reuşit scorul etapei, învingînd echipa din Mioveni cu 5-1, fără drept de apel. Gorjenii au urcat pînă pe poziţia a patra, cu cele 11 puncte adunate în 6 etape disputate pînă acum şi sînt la 4 puncte distanţă de liderul Dinamo. Stromajer a deschis scorul în minutul 34, acesta fiind şi rezultatul la pauză.

La reluare, Lemnaru a punctat cu un şut pe sub portarul Coca şi tot el a reuşit "dubla" în minutul 62, transformînd un penalti obţinut de Stromajer. Fundaşul Săndulescu a redus diferenţa două minute mai tîrziu, dar Pintilii (penalti) şi Viera (min 83) au spulberat orice speranţă a oaspeţilor de a reveni pe tabela de marcaj.

VEZI MAI JOS SECVENŢELE VIDEO

ECHIPELE:

Pandurii
Aşezare: 4-3-3
80. Mingote - 25. Pleaşcă, 3. Viera, 21. Chiricheş, 6. Cardoso - 7. Băcilă, 5. Pintilii, 16. Nistor - 18. Stromajer, 27. Lemnaru, 10. Voiculeţ
Antrenor: Petre Grigoraş
Rezerve: 22. Lazar, 4. Ad. Rusu, 9. Cristea, 13. Batin 19. Maxim, 23. I. Rada II, 24. Alex Vlad
Absent: Vranjes (exclus din lot)