International   •   Europa League   •   HAPOEL TEL AVIV - RAPID 0-1

Coman le-a scos peri albi israelienilor: "Portarul Rapidului a făcut spectacol"

Coman a fost îngerul păzitor al rapidiştilor în victoria cu Hapoel, 1-0

Articol de Gazeta Sporturilor   —  joi, 15 septembrie 2011

Presa din Israel scrie că Dani Coman a fost omul decisiv în victoria Rapidului, 1-0, cu Hapoel Tel-Aviv şi consideră că acest rezultat va cîntări foarte mult în lupta pentru locul 2 din grupa C

"Coman a făcut spectacol în poartă, salvîndu-şi echipa în cîteva rînduri. Hapoel a făcut un joc slab şi mai are mult de muncă.

Nu a reuşit să penetreze defensiva românilor în foarte multe rânduri şi se poate plânge doar de jocul său şi de ziua pe care a prins-o portarul Rapidului, care a făcut spectacol în poartă, salvându-şi echipa", a scris publicaţia israeliană One.

Ziarul Maariv scrie că Hapoel a avut cîteva oportunităţi de a marca, dar Coman a fost imposibil de învins: "A dat greş în cea mai importantă misiune, aceea de a marca. Hapoel a pus rareori în pericol poarta Rapidului în repriza secundă, iar atunci când a făcut-o, în prima parte, portarul Coman a fost la post".


Publicaţia Sport 5 a titrat:"Dorinţa n-a fost de ajuns, Hapoel n-a arătat prea bine şi a deschis campania cu un eşec în compania echipei cu care se luptă pentru locul doi. Fără să aibă o istorie bogată în Europa, precum Hapoel, Rapid s-a adaptat mai bine competiţiei şi a plecat cu trei puncte".

Rapid a învins cu 1-0 pe Hapoel Tel-Aviv în prima partidă a grupei C a Europa League. Următorul meci pentru giuleşteni va fi pe teren propriu cu PSV Eindhoven, pe 29 septembrie.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.