CS Mioveni învinge Sportul cu 2-1

Ciprian Tănasă este vîrful de la care se aşteaptă golurile Mioveniului

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 16 September 2011

CS Mioveni a cîştigat primul meci al etapei cu numărul 7 din Liga 1, 2-1 cu Sportul.

Ciprian Tănasă a deschis scorul în minutul 17, atunci cînd a fost angajat excelent de Nicolae Dică. Peste alte 17 minute scorul a devenit 2-0, centrarea lui Enache fiind deviată nefericit în propria poartă de Alin Raţiu.

Fundaşul Sportului avea să devină cu adevărat personajul negativ al partidei, fiind eliminat în minutul 68 pentru cumul de cartonaşe galbene.

Peste doar 10 minute elevii lui Gigi Mulţescu au marcat prin Andrei Lungu, însă finalul de partidă nu a adus nimic nou pe tabela de marcaj.

AICI ai desfăşurarea liveTEXT al partidei!

Echipe de start:
CS Mioveni: Oct. Popescu - I. Voicu, Săndulescu, M. Olteanu, G. Neagu - Enache, Mărgăritescu, V. Gheorghe, Neaga - N. Dică - C. Tănasă
Rezerve: Coca, Miulescu, Crăciun, Cl.Ionescu, Dina, Ayza, Coşereanu
Antrenor: Răzvan Tunaru

Sportul: A. Popescu - Beţa, Raţiu, Cioranu, Farmache - A. Lungu, Ferfelea, T. Bălan, Maxim - L. Dobre, Nistor
Rezerve: Ormenişan, Nicola, Ghinga, Cheţan, Truţă, V. Lazăr
Antrenor: Gigi Mulţescu

VEZI MAI JOS PRINCIPALELE FAZE VIDEO ALE PARTIDEI!