Fotbal   •   Liga 1   •   STEAUA - PANDURII 1-2

Duckadam îl critică pe Levy: "Steaua joacă încîlcit"

Levy este acuzat ca echipa lui practica un joc incilcit

Articol de Gazeta Sporturilor   —  luni, 19 septembrie 2011

Preşedintele de onoare al Stelei, Helmut Duckadam, a vorbit despre jocul Stelei şi despre cel care nu reuşeşte să-l facă să meargă.

"Explicaţii pentru evoluţia slabă a echipei sînt greu de găsit, iar eu nu pot să le găsesc, pentru că nu sînt în stafful tehnic. Ele de acolo trebuie să vină.



Urmează un meci de Cupă, în care sper să nu avem probleme, apoi în campionat meciul cu Sportul, club care face practic un act de prezenţă în Liga 1. Vor fi meciuri grele şi dacă vom reuşi să le cîştigăm, presiunea va mai scădea.



Indiferent de numele unui antrenor, acestuia îi trebuie rezultate. Cred că lui Levy i s-a dat mai multa încredere decît altor antrenori de la Steaua, dar nu reuşim să marcăm, nu punem presiune pe adversar şi avem un joc încîlcit. Am făcut multe transferuri, am adus mijlocaşi şi atacanţi, dar din păcate nu înscriem şi asta ridică semne de întrebare", a declarat Duckadam la sportro.



Steaua a pierdut meciul de pe teren propriu cu Pandurii, 1-2 şi gorjenii urcă pînă pe locul 2 în clasament, la două puncte de liderul Dinamo.

Show more
Loading ...
Failed to load data.

Show more
Loading ...
Failed to load data.